Hlavná stránka CHRÍPKA.name  

   CHRÍPKA  |  HISTÓRIA CHRÍPKY  |  TYPY VÍRUSOV  VARIABILITA A MUTAGENITA  ŠÍRENIE VÍRUSU  NÁKAZA  PRÍZNAKY VÍRUSU  LIEČBA

   Rizikové skupiny ľudí  |  Zdravotné komplikácie  |  Očkovanie proti chrípke  |  Vtáčia chrípka  |  Prasacia chrípka
   "Kto pozná svojho nepriateľa, vie lepšie proti nemu bojovať."  (Tomi)   - Spoznajme teda spolu vírus chrípky... Facebook skupiny:   Zajímavosti

  REKLAMA
 
  REKLAMA
 

 

Nákaza chrípkou
Home >   článok vydaný 29. novembra 2011, napísal Martin Mravec
Nákaza chrípkou prebieha v malej miere celoročne, najviac však v období chladnejších mesiacov, zimy. Vírus chrípky sa zdržiava v teplejších miestach a najmä v kolektívoch. Najlepšie miesto, kde sa môže človek nakaziť je väčší kolektív ľudí. Najviac však v školách, medzi deťmi a študentmi, ktorí aj nakazení neberú taký ohľad pri kýchaní a kašlaní, ako dospelí. Tým sa však nikto nesnaží povedať, že dospelí sú nevinní. Spoločnosť kolegu s chrípkou nevítajú v mnohých pracovných kolektívoch. Chrípkové prázdniny sú jedným z opatrení, ako zamedziť šírenie chrípky a dopomôcť čo najskôr návratu do normálneho kolobehu.

Chrípkové prázdniny sú vítané u detí a študentov, no nemajú úlohu splniť tajné želania, ale obmedziť prenášačom možnosť nakaziť ostatných a spomaliť nekontrolovateľné šírenie chrípky. Pokiaľ chrípka hromadne v kolektívoch prehrmí, je lepšia možnosť obnovy školskej dochádzky. Taktiež v chrípkovom období sa neodporúča návšteva miest s veľkým výskytom detí. Cestovanie v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy a podobne. To, že v MHD sa je možné nakaziť, už je viacerými štúdiami dokázané a hovoria o tom aj zaujímavé články blogerov, ktoré potvrdzujú, aký dopad môže mať cesta v MHD, najmä ak sú spolucestujúcimi nositelia vírusov a ignorujú pri kýchaní a kašli nutné vreckovky a iná ochrana úst.

Nakazenie chrípkou nie je rozpoznateľné okamžite. Inkubačná doba je asi 3 dni. Z počiatku sa môže dostaviť kašeľ, pozorovateľné zmeny, únava a vysoké teploty presahujúce 38° či 39°.

 
 

   REKLAMA    COPYRIGHT

Všetky práva vyhradené. © Copyright 2011, ochrana osobných údajov. Kontakt:
med @ cestovanie.biz