Hlavná stránka CHRÍPKA.name  

   CHRÍPKA  |  HISTÓRIA CHRÍPKY  |  TYPY VÍRUSOV  VARIABILITA A MUTAGENITA  ŠÍRENIE VÍRUSU  NÁKAZA  PRÍZNAKY VÍRUSU  LIEČBA

   Rizikové skupiny ľudí  |  Zdravotné komplikácie  |  Očkovanie proti chrípke  |  Vtáčia chrípka  |  Prasacia chrípka
   "Kto pozná svojho nepriateľa, vie lepšie proti nemu bojovať."  (Tomi)   - Spoznajme teda spolu vírus chrípky... Facebook skupiny:   Zajímavosti

  REKLAMA
 
  REKLAMA
 

 

Príznaky chrípkového vírusového ochorenia
Home >   článok vydaný 29. novembra 2011, napísal Martin Mravec
Príznaky vírusu chrípky sú známe mnohým z nás. Ide o klasické príznaky, ktoré sa prejavujú problémami dýchacích ciest a práve dýchacia sústava pomáha ďalej vírus šíriť. Šíri sa na kvapôčkach vyprsknutých kýchaním, kašľom, alebo podaním ruky, ktorá je pred ústami pri kašli pridržiavaná. S chrípkou si bežný človek často pletie príznaky bežného nachladnutia. Nachladnutie sa dokáže vytratiť v priebehu pár dní, chrípka pretrvá týždeň alebo dva.

Chrípka je smrteľným ochorením pre slabých ľudí, inak oslabených, chorých, starších, či ľudí s niektorými druhmi ochorení. Od chrípky sa môže vyvinúť viacero zdravotných komplikácií, medzi najznámejšími je zápal pľúc, zápal priedušiek, alebo zápal nosových dutín tiež nazývaný sinusitída. Medzi ďalšími komplikáciami, ktoré vyplývajú z chrípky je tiež niekoľko druhov ušných infekcií a ľudia s ochorením srdca môžu práve počas prítomnosti vírusu chrípky v tele pocítiť zhoršenie stavu.

Hlavné príznaky chrípky:
- horúčka
- bolesti hlavy
- kýchanie a suchý kašeľ
- bolestivé hrdlo.

Inkubačná doba chrípky je do troch dní. Najskôr sa prejavia teploty, sprievodnými príznakmi je bolesť kĺbov a hlavy. Bolesti môžu zmiznúť v priebehu piatich dní. Suchý kael sa postupne pretvorí na vlhký kašeľ s hlienmi. Sprievodná nádcha a kašeľ pretrvávajú viac menej bez výrazných výpadkov. Pri zhoršujúcej forme nákazdy sa môžu dostaviť aj hnisavé zápaly stredného ucha, dutín a ďalšie komplikácie.

 
 

   REKLAMA    COPYRIGHT

Všetky práva vyhradené. © Copyright 2011, ochrana osobných údajov. Kontakt:
med @ cestovanie.biz